Zamanın Keyifle Aktığı Site

Tuba Büyüküstün’den Yardım Çağrısı!

Tuba Büyüküstün depremzede çocuklar için yardım istedi.

0 10

 

Tuba Büyüküstün’den Yardım Çağrısı!

UNICEF İyi Niyet Elçisi olan oyuncu Tuba Büyüküstün, Gaziantep Islahiye’ye gitti. Depremzede çocuklar ile bir araya gelen Büyüküstün, çocuklarla resimler çizip onlara moral verdi.

 

Oyuncu Tuba Büyüküstün, depremzede çocuklar ile bir araya geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 45 bin vatandaşımızın vefatına neden olan iki büyük depremin ardından, ünlü isimler depremzede vatandaşlarımız ile bir araya geliyorlar. Bu isimlerden birisi de oyuncu Tuba Büyüküstün oldu.

 

“Minikler böyle durumlardan çok etkileniyorlar” diyen oyuncu, “Algılamakta zorluk çekiyorlar ve ne yaşadıklarını tanımlayamıyorlar. Bir sürü şeye ihtiyacımız var. Bir aydır herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Gönüllü öğretmenler, psikolog ve pedagoglarla, eğlenceler düzenleniyor. Onların birazcık da olsa yaşadığı travmayı unutabilmeleri için askerler ve herkes elinden geleni yapıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün, derneğin Gaziantep İslahiye’de kurduğu oyun alanlarına gitti. Instagram’dan canlı yayın yapan oyuncu, bölgeyi göstererek, çocuklara destek verilmesini istedi. Çadır kentte miniklerle oyunlar oynayan ve sohbet eden Büyüküstün, “Buraya çok güzel alan yapılmış. Bu yerde oyun oynuyorlar. Çocuk alanları her zaman çok önemli” dedi.

“İhtiyacımız var”

”Buraya çok güzel alan yapılmış. Bu yerde oyun oynuyorlar. Çocuk alanları her zaman çok önemli. Minikler böyle durumlardan çok etkileniyorlar. Algılamakta zorluk çekiyorlar ve ne yaşadıklarını tanımlayamıyorlar. Bir sürü şeye ihtiyacımız var. Bir aydır herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Gönüllü öğretmenler, psikolog ve pedagoglarla, eğlenceler düzenleniyor. Onların birazcık da olsa yaşadığı travmayı unutabilmeleri için askerler ve herkes elinden geleni yapıyor.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.