Zamanın Keyifle Aktığı Site

Mide Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

0 116

Mide ameliyatı kaç saat sürer sorusu ameliyatı olmak isteyen kişilerin merak ettikleri konudur. Süreçte ne gibi bir tedavi yolu uygulanacak ve bu ameliyatın ne kadar süreceği kişi tarafından merak edilmektedir. Ameliyatı yapacak olan uzman hekim tarafından operasyon öncesinde bir planlama yapılarak işlem başlatılır. Planlama sürecine dair gerekli bilgilere sahip olmak buna göre kişinin ameliyata uygun hale getirilebilmesinde önemlidir.

Mide Ameliyatı Süresi

Mide ameliyatı kaç saat sürer sorusu yapılacak olan ameliyatın çeşidine göre değişmektedir. Tüp mide ameliyatı, mide küçültme ameliyatı, baypas ameliyatı gibi çeşitli türleri bulunur. Tercih edilecek olan obezite tedavisi ameliyatına göre sürelerde de farklılık görülür. Bu konuda bilgi sahibi olarak konuya vakıf bir şekilde bu süreci başlatmak ve en doğru olanıdır. Yüksek kilosundan kaynaklı obezite riski bulunan kişilere konmuş tanı sonrasında mide ameliyatı yapılabilir. Mide ameliyatı veya kelepçe ameliyatı uygulamaları kişi tarafından tercih edilen yöntemlerdendir. Belirlenmiş olan bir vücut kitle endeksi bulunur. Bu rakam her kişide farklılık gösterir. Vücut kitle indeksi bu ameliyatı olmaya uygunluk gösteriyorsa doktor denetiminde gerçekleştirilebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Mide ameliyatı kaç saat sürer uygulanan tedavi metodu ile yakından ilgili bir konudur. Sıklıkla merak edilen bu soruya cevaben öncelikle uygulanan teknik bilinmelidir. Eğer standart bir mide küçültme ameliyatı uygulanıyorsa tüm prosedürler sağlandığı takdirde 1 saat sürmektedir. Eğer kişi obezite tedavisine yönelik olarak transit bipartisyon, baypas ameliyatı, duodenal switch gibi uygulamaları tercih edecekse 1.5 ile 2 saat süren bir aşaması bulunur.

Tabii ki bu süreç kişinin hazırlık aşaması ile ilgili farklılıkları içerecektir. Burada önemli olan herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişinin ameliyat sürecini nasıl geçireceğine dair gerekli tetkiklerin yapılabilmesidir. Uygulanan obezite ameliyatlarında genel anestezi yöntemi kullanılır. Kişinin uyutularak gerçekleştirilmesi ameliyatın daha hızlı bir şekilde sonlanmasını sağlamaktadır. Neticede uygulanan ameliyatın süresi ne kadar hızlı olursa elde edilecek başarı o kadar da iyi olacaktır. Operasyonun uzaması risklerin çoğalması anlamına gelir. Ameliyat sırasında kullanılacak olan yöntem operasyonu yapacak olan uzman doktor ile görüşülerek iyi belirlenmeli, en hızlı şekilde gerçekleşen ve kişiye uygun teknik uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.