Zamanın Keyifle Aktığı Site

Kilosunu Korumak İsteyenlere Tavsiyeler

0 100

Kilosunu korumak isteyenlere tavsiyeler etkili bir şekilde zayıflamayı sağlayacak yöntemlerden oluşuyor. İstenmeyen kilolar çok can sıkıcı ve sağlık açısından da sorunlu olduğu için belirli püf noktalarına dikkat etmelisiniz.

Kilosunu Korumak İsteyenlere Tavsiyeler Neler?

Zayıflamak isteyenlerin çoğu bu konuda başarılı olamadıkları için zayıflama esnasında dikkat edileceklere büyük önem vermek gerekiyor. Hangi diyeti ve beslenme programını takip ederseniz edin zayıflamak için dikkat edilecekler büyük önem taşıyor.

Zayıflamak İçin Unutulmaması Gerekenler

Zayıflamak için öncelikle kan değerlerini ölçtürerek başlayabilirsiniz. Kan değerlerinizde bir sorun olup olmadığının anlaşılması yapacağınız diyetin ne kadar sağlıklı olacağının da anlaşılması için büyük önem taşımaktadır. Kan değerlerinizde sorun varsa bu durum kilo vermenizi engelleyebilir. Bir diğer önemli nokta da aşırı yağlı ve kötü yağlar içeren yiyeceklerden de uzak durmanızdır. Özellikle hangi diyeti yaparsanız yapın mutlaka kızartmalardan uzak durmanız gerekir.

Kilosunu Korumak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir diğer önemli nokta da şeker içeren besinlerden uzak durmalısınız. Özellikle yapay tatlandırıcı barındıran besinler kilo vermeniz için büyük bir engel teşkil ederler. Bir diğer önemli ve uzak durulması gereken gıda ise beyaz un olup beyaz undan yapılan besinleri beslenme programınızdan çıkarmalısınız. Bu noktalara dikkat ettikten sonra hangi zayıflama programını yaparsanız yapın etkili bir şekilde kilo verme imkânı bulabileceksiniz.

Aralıklı Oruç Nedir, Niye Yapılır?

Aralıklı oruç dini bir oruç şekli değildir. İnsanlar kilo vermek veya başka amaçlar için aralıklı oruç diyeti yapar. Yağ yakmayı sağlamak ve kilo vermek için oldukça etkili bir yöntem olarak bilinir. Sağlık üzerinde uzun vadeli etkileri bulunur.

Aralıklı Oruç Nasıl Yapılır?

Aralıklı oruç yapmak zor gibi görünse de oldukça kolay bir diyet şeklidir. İlk zamanlar açlık sinir bozucu olsa da bir süre sonra vücut alışır. Oruç döneminde yemekler tüketilmez. Kahve, çay, su gibi kalorisiz içecekler tüketilebilir.

Aralıklı oruç diyetinin en popüler şekli 16/8 diyetidir. Bu diyette 16 saat boyunca oruç tutulur ve kalan 8 saat boyunca kişi istediğini yiyebilir.

Aralıklı oruç diyetinin bir diğer şekli ise haftada en fazla 2 kez akşam yemeğinden akşam yemeğine yemek yeme şeklidir. Bir diğer yöntemde ise haftada 2 gün günlük en fazla 600 kalori tüketilir. Aralıklı oruç diyetini geçmişte yeme bozukluğu yaşamış kişiler için ve 18 yaşından küçükler için uygun değildir. Hamileler ve gebe kalmaya çalışanlar aralıklı oruç diyeti uygulamamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.