Zamanın Keyifle Aktığı Site

Elektronik Sigara Zararları

0 204

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik sigaralar, çoğunlukla sigarayı bırakmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir sigara çeşididir. Bu yüzden de insanlar elektronik sigara zararları konusunu çok fazla araştırmaktadır.

Elektronik sigara diğer ismiyle e-sigara içerisindeki sıvıyı ısıtan ve buhar haline getiren bir cihazdır. Pil yardımıyla çalışırlar. İçerisine eklenen sıvı içerisinde nikotin, tatlandırıcı, glikoz ve bitkisel gliserin bulunmaktadır. İstenilen sertliğe bağlı olarak sıvının içerisindeki nikotin miktarı ayarlanmaktadır.

Elektronik sigara içerisinde bulunan sıvıya likit denilmektedir. Elektronik sigara kullanımının artmasıyla beraber likit çeşitleri de artmıştır. Kimi likitler nikotinsiz kimi ise nikotinli olarak hazırlanmaktadır.

Normal likit ve salt likit olarak da çeşitleri bulunmaktadır. Bu yüzden elektronik sigara ve likit alınacak yer iyi araştırılarak karar verilmelidir. Merdiven altı üretimlere dikkat edilmelidir.

Elektronik Sigara Zararlı Mı?

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik sigara zararlı mı sorusu çok uzun yıllardır araştırılmaktadır. Evet zararlıdır ve bunun sebebi içerisinde nikotin barındırmasıdır. İçerisindeki sıvı istenilen oranlarda hazırlanabilmektedir.

Elektronik Sigaranın Normal Sigaradan Farkı

Elektronik Sigara Zararları

Elektronik sigaradan normal sigaradan farkı çok fazladır. Elektronik sigarada, normal sigarada bulunan kimyasallardan yalnızca nikotin bulunmaktadır. Elektronik sigara için hazırlanan sıvı içerine, nikotin miktarını siz belirleyerek koyuyorsunuz. Elbette diğer bulunan tatlandırıcı, glikoz ve bitkisel gliserin ile belirli oranlarda ayarlanmaktadır.

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre, elektronik sigaranın diğer sigara ve tütün çeşitlerine göre daha güvenilir olduğu kararına varıldı. Elektronik sigarada normal sigaraya göre yüzde 97 daha az zehirli madde bulunmaktadır. İçerisinde bulunan nikotin miktarı da normal sigaraya göre daha azdır. Yoksunluk krizleri ile daha kolay baş edilmesini sağlamaktadır.

Doğubank Elektronik Sigara Fiyatları

Doğubank

Doğubank elektronik sigara fiyatları, sigaranın çeşidine ve tipine göre değişkenlik göstermektedir. Elektronik sigara kullanmak isteyenlerin ilk araştırdığı elektronik sigarayı nereden alırım olmaktadır. İstanbul’da yaşayan kişiler elektronik sigarayı Doğubank’tan almaktadır.

Öncelikle araştırma yaparak hangi ürün tipini kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Ona göre de fiyat araştırması yapabilirsiniz. Çok ucuz fiyatlara ürün bularak, orijinal şeklinde size satmaya çalışan kişiler de olmaktadır. Bu konuda dikkat etmenizde fayda var. Elektronik sigara aldığınız yerden likit fiyatlarını da öğrenerek, buradan temin edebilirsiniz.

 

Sigarayı Bırakmanın Yolları adlı yazımıza geçmek için buraya tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.