Zamanın Keyifle Aktığı Site

Cilt Bakımı İçin Öneriler

0 128

Cilt bakımı yapmak isteyenlerin pek çok noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Her ne kadar cilt bakımı kapsamlı bir süreci içerse de en çok merak edilen konularda önerileri inceleyebilirsiniz.

Cilt Bakımı İçin Kötü Alışkanlıklar

Bazen ihmalkarlık bazen de unutkanlık sebebiyle cildinizde bırakmış olduklarınız cildinizi sandığınızdan çok daha fazla etkiliyorlar. Cildinize zarar verecek kötü alışkanlıklar daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız için önem taşıyorlar.

Cildinizi Korumak İçin Dikkat Edecekleriniz

Cildi korumak için yapılacaklar arasında makyajın her zaman temizlenmesi geliyor. Makyaj ile uyuduğunuzda bu cildiniz için yapacağınız en büyük kötülüklerden bir tanesidir. Makyaj içerisinde yer alan maddeler, yağlar ve diğer bileşenler cildinize zarar vererek gözeneklerin de tıkalı kalmasına neden oluyorlar. Bu durum ise cildi çok kısa sürelerde yıpranmış bir görünüme kavuşturuyor.

Son kullanma tarihi geçmiş olan kozmetiklerin kullanılması da cildiniz için verebileceğiniz en büyük zararların başında geliyor. Ürünleri açtıktan sonra da en fazla 12 ay içerisinde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde açılan ürünler de son kullanma tarihleri geçmese bile cildinize zarar verirler.

Son olarak aşırı peeling yapmak, kirli makyaj fırçaları kullanmak gibi alışkanlıklar da cildiniz için zararlı etmenler olarak öne çıkıyorlar. Bu durumların önüne geçmek için kötü alışkanlıklarınıza çok dikkat etmeniz gerekir.

İstenmeyen Tüyler Nasıl Alınmalı?

İstenmeyen tüyleri almak için farklı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak cildinizin farklı bölgelerindeki tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak her yöntemin avantajları olduğu kadar olumsuzlukları da bulunuyor.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında lazer epilasyon sunduğu kalıcı çözüm ile öne çıkıyor. Tüylere adeta kökten çözüm sunan bu uygulama başarılı sonuçlar veriyor. Özellikle açık tenli esmer olan kadınlarda çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Lazer yöntemi etkili bir yöntem olsa da maliyet olarak istenmeyen tüylerden kurtulmanın en masraflı yolu olarak öne çıkıyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en geleneksel yöntemlerden olan ağda ekonomik olmasına rağmen biraz sancılı olduğu için avantajı ve dezavantajını kendi içinde barındırıyor. Ortalama 20 gün kadar tüyleri ortadan kaldıran ağda, bu süre sonunda ise tekrar yapımını gerektiriyor.

Epilasyon aletleri ise ağdanın bir tür makine olarak çalışanı olarak öne çıkıyor. Epilasyon aletleri pratik olmalarına karşılık yine 15 günde tekrar kullanım gerektiriyorlar. Bu durumda lazer epilasyon yöntemi aralarında tercih edilecek ve hem kısa hem de uzun vadede en iyi seçenek olarak öne çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.