Zamanın Keyifle Aktığı Site

Cilt Bakım Rutini Günlük Nasıl Sıralanmalıdır?

Peeling sivilceli bölgelere kullanılmamalıdır.

0 5

Cilt Bakım Rutini Günlük Nasıl Sıralanmalıdır?

1) Yüz yıkama jeli/temizleyici

2) Cilt tipinize uygun maske ve peeling

3) Tonik, sprey şeklinde olması daha uygundur. Böylece tonik pamuğa değil direkt cildinize emilim sağlayarak daha iyi sonuç alabilirsiniz.

4) Göz kremi

5) Serum

6) Lokal bakım/Gece bakımı

7) Nemlendirici krem

8) Yüz yağı

9) Güneş koruyucu

NOT:  Maske ve peeling haftada 2 veya 3 kez olmalıdır. Peeling sivilceli bölgelere kullanılmamalıdır. 2. adım harici diğer adımlar ile günlük rutin oluşturulabilir.

 

 

 

 

CİLT BAKIMI NE İŞE YARAR?

Cilt bakımı, cilt temizliği, cildi koruma ve sağlık korumaları için yapılan rutin uygulamalardır. Kişinin cilt tipine uygun düzenli olarak bakımların yapılması gerekmektedir.

 

 

Cilt Bakımının Amacı Nedir?

Cilt bakımının amacı; gözenekleri temizlemek, cildin cansız görünmesini sağlayan ölü tabakanın giderilmesi ve cilde oksijen sağlamak gibi birçok sağlıklı ortak eylemlerdir.

Unutmayın ki, cilt tipinize uygun rutin oluşturmak cildinizin daha sağlıklı, parlak, taze görünmesini sağlayacaktır.

 

 Cilt Bakımından Sonra Makyaj Yapılmalı Mı, Ne Kadar Süre Sonra Yapılmalıdır?

Medikal cilt bakımları gibi rutinlerde 1 ile 2 gün arası makyaj yapılmaması öneriliyor. Ancak kendi günlük rutinlerinizde günlük makyajınızı 2 ile 4 saat sonrası yapmanız önerilmektedir böylece cildiniz emilim sağlarken dışarıdan müdahale almamış olacaktır. Uzmanlar yoğun makyajların cilt tiplerini olumsuz etkilediğini de belirtmektedir.

Günlük bakımlarınızı gündüz ve gece olarak yapmak çok daha etkilidir. Markalardan ziyade doğru içerikli ürünler kullanmak önemlidir. Bunun için uzmanlarla görüşmek, bu alanda ispatlanmış kişilerden yardım almanız daha sağlıklı sonuç getirmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.