Zamanın Keyifle Aktığı Site

Biceps Hareketleri

0 96

Biceps Hareketleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Bicepsleri çalıştırmak için birkaç klasik hareket vardır: tepegöz, bench press, omuz presi ve curl. Her birinin kendi yararları ve sakıncaları vardır. Örneğin, havai pres, üst gövdede güç ve boyut oluşturmak için harikadır, ancak uygun form olmadan gerçekleştirilmesi zor olabilir. Bench press, göğsünüzdeki tüm kasları çalıştıran klasik bir bileşik egzersizdir, ancak aynı zamanda rotator manşet kaslarınızı incitebileceğiniz için yapılması en tehlikeli egzersizlerden biridir.

Kas inşa etmeye gelince, bazı vücuttaki en önemli kaslardan biridir. Kol ve omuz kaslarınızı hareket ettirmekten sorumludurlar. Pazı oluşturmak için en iyi hareketlerden bazıları şunlardır: bukleler, ters bukleler, önden yükseltmeler, yanal yükseltmeler ve şınavlar.

En İyi Biceps Hareketleri

Biceps söz konusu olduğunda, kası hedef almak için yapabileceğiniz birçok hareket vardır. Buklelerden vaiz buklelerine kadar, burada daha büyük pazı oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi hareketlerden bazıları.

Bu hareketler, bicepsleri hedeflemek için klasik bir harekettir. Serbest ağırlıklar veya kablo makinesi ile yapabilirsiniz. Bukle yaparken sırtınızı düz tuttuğunuzdan ve merkez bölgenizi tuttuğunuzdan emin olun.

Pazıları hedeflemek için bir başka harika hareket de vaiz bukleleridir. Bu hareket bir ağırlık makinesi veya serbest ağırlıklarla yapılır. Vaiz bukleleri yapmak için, kollarınızı uzatmış ve avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde vaiz curl tezgahına oturun. Ağırlığı omuzlarınıza doğru kıvırın, kıvrımın üst kısmında pazılarınızı sıktığınızdan emin olun.

Biceps Hareketleri

En Etkili Biceps Hareketleri

Bicepslerinizi çalıştırmaya gelince, yapabileceğiniz birçok farklı egzersiz var. Ama hangileri en etkili? İşte pazılarınızın harika görünmesini sağlamak için en iyi dört hareket:

  • Oturarak Alternatif Dambıl Hareketi: Bu, biceps brachii kaslarını hedeflemek için harika bir egzersizdir. Her iki elinizde bir ağırlık olacak şekilde, avuç içleri öne bakacak şekilde ve kollar düz bir şekilde uzatılarak oturun. Sırtınızı banka, dirseğinize ve omzunuza sıkıca bastırırken, bir ağırlığı yavaşça omzunuzun önüne doğru kaldırın – duraklayın ve tekrarlayın.
  • Ayakta Direnç Bandı Çekiç Hareketi: Bu hareket, tüm pazı kasını harekete geçirmek için harikadır. Direnç bandının ortasına basın, tutamaçlardan tutun ve avuçlarınız öne bakacak şekilde kollarınızı yanlara doğru konumlandırın.

Bu gibi sizleri Spor kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Zayıflatan Karın Hareketleri makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.