Zamanın Keyifle Aktığı Site

9520’ye Mesaj Gitmiyor (2022 Çözüm)

0 3.637

9520’ye mesaj gitmiyor (2022 çözümü) için takip edilmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar sırasıyla şöyledir;

  • Türk Telekom 9520 ye mesaj atmak için ilk adım akıllı telefonlarınızdaki SMS ve MMS ayarlarınızın tam olarak yapılması gerekmektedir
  • 9520 servisine atılan mesajda, SMS metni kısmının ve numara alanının doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
  • Son olarak Ayarlar bölümünde yer alan Özel erişim bölümündeki Premium Metin Mesajı Servislerini Kullanarak aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra sorun çözüldüğü için 9520 ye kolaylıkla sms atılabilirsiniz.

9520 Mesaj Gitmiyor Sorunu Nedir?

9520’ye Mesaj Gitmiyor

9520 ile Türk Telekom online işlemler uygulamasına giriş yapabilmek için bilindiği üzere tek kullanımlık bir şifre istenmektedir 9520 sms hattından bu tek kullanımlık şifreyi alabilmekteyiz. Türk Telekom kullanıcıları kısa bir süreliğine 9520 mesaj gitmiyor (2022 çözümü) veya 9520 ye mesaj atamıyorum gibi bir sorunla karşı karşıya kalmışlardır. Bahsi geçen bu sorun ise şöyledir; 9520 sms hattına atılan mesajlara rağmen Türk Telekom bir süre kullanıcılarına tek kullanımlık şifrelerini tanımlamadı ve kullanıcılar hata ile karşılaştılar. Türk Telekom kısa kod mesaj gönderemiyorum sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcılar ise bu duruma büyük bir tepki göstermişlerdir.

9520 Ye Mesaj Atamıyorum Nasıl Çözülür?

Öncelikle telefonunuzdaki sms ayarınızın aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer sms ayarınız açıksa 9520 ye göndereceğiniz tek kullanımlık şifre metnini doğru ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.  En son Türk Telekom uygulamanızdaki ayarlar kısmında yer alan özel ayarlar bölümünden Premium metin mesajı servisini aktif hal getirerek 9520 ye mesaj atamıyorum nasıl çözülür? sorununuza bir çözüm üretmiş olacaksınız.

Türk Telekom Mesaj Gönderemiyorum Adım Adım Çözüm

Türk Telekom mesaj gönderemiyorum adım adım çözüm nasıl yapılır sizlerle inceleyeceğiz.

9520 mesaj gitmiyor, 9520 ye mesaj atamıyorum, Türk Telekom mesaj gönderemiyorum, Türk Telekom 9520 mesaj gitmiyor gibi sorunlarla karşılaşıldığında 3636 2222 7000 ve 5555 gibi numaralardan Türk Telekom operatörüne SMS göndermeye çalışırken ortaya çıkan bir sorundur. Eğer bu sorunlarcihazınızda yaşıyorsanız bu sorunun çözümü için şu adımları uygulamanız gerekmektedir.

  • Ayarlar’a girin
  • Ayarlarda yer alan uygulamalar butonuna tıklayın
  • Hepsi seçeneğini seçin
  • Mesajlaşma butonundan
  • Premium SMS Gönder seçeneğine tıklayın
  • Daima izin ver şeklinde ayarlayın

Bu işlemlerden sonra operatöre mesaj göndermiyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Akıllı Telefonların Hayatımızdaki Yeri adlı yazımıza geçmek için buraya tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.